Naujienos

Header 2 tituline

Stojančius po 10 ir 12 klasių kviečiame mokytis šių specialybių:
 
 
Nemokamas mokslas ir profesija - vos per 1 metus!

Transporto ir verslo skyrius

Ekskursija į lietuvių kalbos muziejų

Gegužės 17 dieną lietuvių kalbos mokytoja Loreta Saveljevienė ir bibliotekininkė Gerda Griniuvienė bei pirmo kurso moksleiviai lankėsi lietuvių kalbos institute. Lietuvių kalbos institutas – lietuvių kalbos mokslinių tyrimų centras, įkurtas 1941 m. Beje, šį institutą galima būtų pavadinti ir kitaip - Lituanistikos židinys. Kodėl būtent lituanistikos židinys? Būtent, ten yra tęsiami visų lygmenų lietuvių kalbos tyrimai, kaupiama bei publikuojama lituanistinė medžiaga, nagrinėjama terminologija ir bendrinės kalbos normos.
Prie įėjimo pasitikęs muziejaus vadovas vedžiojo mus po muziejaus kambarius ir įdomiai pasakojo apie reikšmingus lietuvių kalbos dalykus. Pirmiausiai, labai nustebino neįprasta muziejaus dalis - kalbos žaislai, kurie supažindino mus su senoviniais, beveik nevartojamais lietuvių kalbos žodžiais.


Ypač sužavėjo stendai, kuriuose atsispindėjo įdomi ir naudinga informacija apie didįjį lietuvių kalbos žodyną, tarmes, gestų kalbą bei įvairius lituanistinius tyrinėjimus. Visiems patiko eksponuojami archyviniai dokumentai, nuotraukos, rankraščių fragmentai, įdomūs leidiniai ir kita autentiška medžiaga. Taipogi buvo įdomu pasinaudoti elektroninėmis vartyklėmis su informacija apie įvairias kalbotyros sritis, patiko kompiuteriniai lietuvių kalbos kirčiavimo žaidimai.
Tačiau labiausiai patiko tarmių karaokė. Gidas mus nuvedė į nedidelį kambarėlį, kur mokiniai turėjo progą paskaityti žemaitiškai ir dzūkiškai padainuoti.
(Beje, ekskursijoje dalyvavusi mokinė Ana Jablonskaja ne juokais susidomėjo savo pavardės istorija. Gal garsusis lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis galėtų būti jos giminaitis)?
Dėkojame muziejaus vadovui už įdomią ir prasmingą kelionę klajojant lietuvių kalbos labirintais.