Naujienos

Header 2 tituline

Stojančius po 10 ir 12 klasių kviečiame mokytis šių specialybių:
 
 
Nemokamas mokslas ir profesija - vos per 1 metus!

Transporto ir verslo skyrius

Mokomės kitaip. Edukacija netradicinėse aplinkose.

Mokytis gali būti įdomu! Mokyklos suolą į pažinimą netradicinėse ugdymo(si) aplinkose iškeitė mokytojos Sigita Kalesnikaitė bei Alma Zybailienė. TVS 11 – tos klasės mokiniams organizuota edukacinė pamoka Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Tuskulėnų dvaro teritorija – tai sovietinių okupantų brutalumą ir žiaurumą liudijanti vieta. Čia 1944–1947 m. slapta buvo užkasti NKGB (MGB) vidaus kalėjime vykdant mirties bausmę nužudyti žmonės.
Interaktyvaus edukacinio žaidimo metu „Sovietinis inkubatorius“ mokinai sužinojo, kaip buvo klastojama istorija, kas yra deficitas, ką reiškia būti kitokiam sovietinėje santvarkoje, kas yra cenzūra, ką reiškia būti sekamam. Žaidimo metu turėjome galimybę atsidurti sovietinio gyvenimo aplinkoje, susidurti su įvairiomis situacijomis ir pasirinkti savo likimą.


Tęsiant sovietinio gyvenimo temą, edukacinio užsiėmimo vadovė demonstravo filmą „Tremtinių vaikai“, 2011 m. (trukmė 25 min.) Autoriaus Justino Lingio dokumentinis filmas pasakoja apie pirmąjį masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į Sibirą. Iki Antrojo pasaulinio karo didžiausia susidorojimo akcija su Lietuvos gyventojais buvo įvykdyta 1941 m. birželio 14–18 dienomis. Per kelias dienas buvo suimta ir iš Lietuvos išvežta apie 18 tūkst. žmonių, iš jų kiek daugiau nei 5 tūkst. vaikų. Trėmimus vykdė NKVD darbuotojai, o jiems talkino vietinis partinis sovietinis aktyvas. Daugumai Lietuvos gyventojų, retai peržengusių savo parapijos ribas, atrodė, kad atėjo pasaulio pabaiga.
Mokiniai, peržiūrėję filmą bei pasiskirstę grupėmis, atliko pateiktas pateiktas užduotis.
Šis užsiėmimas įrodė, kad nebūtina apsiriboti mokykla. Juk tiek įvairių pažinimo erdvių mūsų laukia mieste. Pažadėjome sau jas išnaudoti ugdymo procese.