Naujienos

Header 2 tituline

Stojančius po 10 ir 12 klasių kviečiame mokytis šių specialybių:
 
 
Nemokamas mokslas ir profesija - vos per 1 metus!

Transporto ir verslo skyrius

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!"

2019 m. pasižymi politinių įvykių gausa bei svarba Lietuvos piliečiams. Tai ir vykę savivaldos rinkimai, vyksiantys Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai ar rinkimai į Europos Parlamentą.
Vaidmenų žaidimas „Balsuojam!“, ypač rinkimų metais, svarbus pirmą kartą balsuojantiems ar jau atliekantiems šią pareigą 11 – 12 kl. moksleiviams. Vaidmenų žaidimą 11-12 kl TVS ir IVTS moksleiviams organizavo istorijos mokytoja Sigita Kalesnikaitė, jį vedė Europos Parlamento / Komunikacijos generalinio direktorato / Europos Parlamento Biuro Lietuvoje atstovė Natalija Bružienė.


Šis vaidmenų žaidimas suteikė galimybę moksleiviams išbandyti save daugiašalių derybų aplinkoje. Tapdami skirtingų šalių ir politinių pažiūrų europarlamentarais trumpam laikui, turėdami sprendimo reikalaujančią problemą, kurią būtinai turi išspręsti nepaisydami skirtumų, žaidimo dalyviai mokėsi kompromiso meno, ieškojo būdų sutaikyti skirtumus ir kompensuoti galimus praradimus. Dalyviai buvo suskirstyti į tris politines frakcijas, keturias šalis ir 3-4 komitetus.
Tarp žaidimo metu svarstomų problemų – plastiko problema, cukraus vartojimas, autoservisų darbo reglamentavimas. Žaidimo pabaigoje dalyviai pasidalino savo įspūdžiais apie žaidimo sudėtingumą,sužinojo, apie teisės aktų priėmimo procesą Europos Sąjungoje, kurioje derinami 28 šalių, 8 politinių frakcijų ir daugelių skritingų interesų grupių norai ir interesai.